DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 20.05.2017 17:45:32 

Adrien - Studio životního stylu

Sportovní kariéra

S pravidelným sportováním jsem začínal v 15 letech. Od 17 let jsem zahájil kariéru vrcholového sportovce, trénoval jsem 6 krát týdně, z toho 4 krát dvojfázově, pod vedením trenéra JuDr. L.Fišera. Byl to světově uznávaný trenér, zakladatel takzv.intervalového běžeckého treninku. Vychoval desítky špičkových atletů vč. světového rekordmana Stanislava Jungwirtha.
O Jungwirthovi
V té době nikoho nezajímal zdravý životní styl nebo zdravá výživa. Pouze se mluvilo dobré životosprávě sportovce, ale neznal jsem žádného odborníka, který by mi poradil.
Mým cílem bylo vyhrát Olympiádu nebo Mistroství Evropy, mou kariéru nadějného sportovce přerušil násilím komunistický režim!
Později, když mi bylo kolem 30 let jsem se pokusil svůj sportovní sen naplnit znovu, ale za 2 roky jsem ztratil motivaci, neboť jsem si nebyl jistý, že 8 let tvrdého tréninku přinese výsledek s ohledem na můj kalendářní věk.
Po té jsem sportoval jen příležitostně. Jedl jsem stále stejně a tak jsem postupně nabral 31kg váhy a ani o budoucnosti jsem mnoho nepřemýšlel... Před dvěma lety jsem si náhodně nechal změřit cholesterol a zjistil jsem, že ho mám zvýšený 5,6. Dověděl jsem se, že každá desetina nad 5,2 je krokem k infarktu.
V dubnu 2005 jsem absolvoval fyzické testy, kde jsem se dověděl, že mám kondici výrazně horší než v 15 letech bez jakéhokoliv tréninku. To mne probralo do kruté reality. Uvědomil jsem si , že stárnu třikrát rychleji, než bych podle přírody měl! Rozhodl jsem se radikálně změnit svůj životní styl. Vyhledal jsem odborníky různých profesí souvisejících se zdravým životním stylem a spolupracuji s nimi dodnes. Výsledky se záhy dostavily, zhubnul jsem mj. 31kg za 18 měsíců a kondice jde neustále nahoru.
Že se dá mládnout, chci dokázat na osobním příkladě a pomohu každému, kdo se pokusí o totéž. 10-30 let života navíc stojí zato, tak proč to nezkusit. A to hlavní je být zdravý i ve vyšším věku!!!!